הדברת נדלים

נכון שביצוע הדברת נדלים אינה נפוצה וזאת מכיוון שבדרך כלל נדלים נמצאים בעיקר בשדות ובשטחים פתוחים, ולאו דווקא בשטחים עירוניים. אולם בתקופה האחרונה אנו מוצאים אותם לפעמים גם בסביבתנו הקרובה וזה לא מוצא חן בעיננו מכיוון שהוא די מפחיד אותנו ובעיקר את ילדנו.

מכיוון שגופם של הנדלים נוטה להתייבש במהירות יחסית, הם יעדיפו להסתתר מהשמש ולחפש מקומות מוצלים, קרירים ולחים.

בגינת הבית לדוגמא, ניתן למצוא אותם מתחבאים בדרך כלל מתחת לעלים, אבנים, עצים, פסולת יבשה, קרטונים וכ"ו. ואילו בתוך הבית אנו נמצא אותם יותר במטבחים, חדרי אמבטיה, מרתפים, וכ"ו

הם מסתתרים בתוך חריצים או מקומות מחבוא קטנים וזאת מכיוון שהם מחפשים מקומות לחים כדי להתקיים.

נדלים הם "אוכלי כל" כלומר אוכלים את כל סוגי המזון האורגני כולל חרקים אחרים  ולמעשה הם "מנקים" את סביבתנו מחרקים אחרים. אולם יחד עם זאת, נוכחותם מהווה עבורנו יותר מטרד מאשר יתרון.

האם עקיצת נדלים מסוכנת?

הדברת נדלים - עקיצה

הנדלים הנפוצים בארץ הם נדל שחור ונדל צהוב כאשר הנדל הצהוב הוא זה שארסי מבניהם, אמנם הוא נקרא "נדל ארסי" אולם עקיצה ממנו אינה קטלנית כלל ומי שייפגע ממנו יחווה בדרך כלל כאב, נפיחות ואדמומיות. 

הסימפטומים של פגיעה מנדלים בדרך כלל יימשכו פחות מ -48 שעות.  אולם בחלק קטן מאוד מהמקרים, אנשים רגישים עלולים לחוות גם כאבי ראש, כאבים בחזה, דופק לב מואץ, בחילה והקאות.

מי שנעקץ הכי הרבה מנדלים הם גננים הנמצאים הרבה בגינות וחצרות שהן מקום המחיה העיקרי של הנדלים.

 

כיצד מרחיקים נדלים?

למעשה אין חומר מיוחד שדוחה נדלים והדרך היחידה לצמצם את נוכחותם היא ניקיון הגינה והחצר. יש לסלק כל פסולת ללא שימוש, ניקוי הסביבה החיצונית וסניטציה טובה. 

הדברת נדלים מקצועית - סיכום

לסיכום: אם מצאתם נדל בגינה או בבית, רצוי מאוד לבצע הדברת מזיקים וזאת כדי למנוע את התרבותם ואז המיפגע יהיה קשה יותר.

נדלים אינם נפוצים כלל ולא כל חברת הדברה יודעת להתמודד איתם ולתת מענה אמיתי ומוחלט. פנו אלינו וקבלו הדברת נדלים מקצועית, איכותית ומהירה, מדביר מקצועי עם רישיון הדברה מלא ובעל יידע בנושא הדברת נדלים.

לנו יש את הנסיון המתאים לביצוע הדברת נדלים בבית וגם הדברת נדלים בגינה.

בנוסף, אנו מספקים שרותי הדברת מזיקים שכוללת בתוכה גם הדברת נדלים וגם הדברת מזיקים אחרים. ההדברה בבתים צמודי קרקע תהיה גם בתוך הבית וגם בגינה.