הדברת חולדות

הדברת חולדות מקצועית – תיאור: ברוב המקרים לוכד חולדות מומלץ מחברתנו, ילכוד את החולדות האלו ללא שום קושי אולם יש מקרים בודדים שבהם אין לאותו לוכד חולדות אפשרות פיזית להגיע אליהם ואז אנו נאלץ לבצע הדברת חולדות באמצעות רעל ייעודי. רעל זה הינו רעל קיבה שיקטול את החולדות רק כעבור מספר ימים ולא מיידית וזאת כדי שאותם חיות פיקחות (אמרנו כבר שהן חכמות…) לא ייקשרו את הרעל הזה לסיבת המוות וכך גם יתר החולדות שנותרו בשטח ימשיכו לאכול מהרעל הזה.

בכל מקום שבו מבוצעת הדברת חולדות באמצעות רעל, לוכד חולדות מומלץ לו ואפילו מחוייב לתלות שלטי אזהרה שבהם הדיירים יינקטו במשנה זהירות וישמרו היטב על חיות המחמד שלהם באותו האיזור. בכל מקרה שבו יש חשש לכך שחיית המחמד באיזור זה לא מרגישה טוב – יש לקחת את חיית המחמד לווטרינר לבדיקה כדי לשלול אפשרות של הרעלה. 

הדברת חולדות

בטיחות בביצוע הדברת חולדות באמצעות רעל:

כאשר אנו מבצעים הדברת חולדות מקצועית באמצעות רעל עלינו לנקוט במשנה זהירות. אם זה באמצעות מודעות המזהירות את הדיירים ואם זה נקיטת אמצעי בטיחות נוספים. דבר ידוע הוא שחולדות נוהגות למשוך את המזון שמצאו אל תוך הקן שלהם כדי לאכול ממנו בנחת וללא חשש או כדי להאכיל בו את הגורים שלהן. בהרבה מקרים מתוך בהלה או דבר אחר, הן שומטות את האוכל שאותו אספו והתכוונו להביא לקן ובורחות במהירות למקום מסתור. במקרה כזה, הן ישמטו את הרעל במקומות קרובים יותר אלינו ונגישים יותר אלינו ואז הרעל הזה יוכל לצערנו להיאכל על ידי חיית המחמד שלנו.

כדי למנוע אכילה בשוגג של רעל זה על ידי ילדים או מבוגרים , היצרן הכניס לתערובת הרעל חומר מריר ודוחה שאינו ניתן לאכילה וכך מורידים את רמת הסיכון של אכילה בשוגג.

אם בכל זאת לא מצליחים ללכוד את המזיקים האלו ולא נותרה ברירה אחרת אלא להשתמש ברעל אז אנו מחוייבים להשתמש ב"תחנת האכלה" ייעודית לחולדות. בתחנת האכלה כזו, אין אפשרות לאדם או חיית מחמד להגיע אל הפתיון המורעל שנמצא בתוכו וגם המזיק באם זה עכבר או חולדה, לא יכול לסחוב איתו את הפתיון החוצה אלא רק לאכול אותו בפנים וכך אנו שומרים על כללי הזהירות ומונעים אסון. שימו לב בתמונה שהרעל (בצבע ירוק) מקובע בתוך המתקן ואינו יכול להימשך החוצה על ידי החולדה. בנוסף, המתקן נעול ויש צורך במפתח ייעודי כדי לפתוח אותו.

 
הדברת חולדות - תיבת האכלה

הצבת תיבות האכלה:

את התיבות האכלה אנו נמקם מסביב למקום ובצמוד לקירות המבנה. התיבות חייבות להיות קשורות בכבל פלדה למניעת תזוזה או לקיחה ועל התיבה צריכה להיות מדבקה עם כל הפרטים.