חולדה בבית

סימנים להימצאות חולדה בבית:

המצאות של חולדה בבית ניתן לראות לפי הסימנים שהיא משאירה אחריה:

זיהוי גללים: גללים של חולדה נראים כמו גלעינים של זיתים בצבע שחור באורך של כ 8-20 מ"מ. גם דרך ההפרשות שלהם המלוות בריח חריף ודוחה. גללים של עכבר ייראו כמו קימל במרקם שאינו חלק.

ריח: לוכד חולדות עם נסיון יכול להרגיש נוכחות של חולדה בבית כבר ברגע הראשון שבו הוא נכנס לדירה. ריח ההפרשות של החולדה הינו חריף וייחודי.

כירסום: סימן נוסף להמצאות חולדה בבית הם סימני כירסום. מכיוון שחיה זו חייבת לכרסם כדי לחדד את השיניים אנו אמורים לראות כל מיני דברים מכורסמים כגון ארונות מטבת, משקופים, דלתות, רהיטים, צנרת פלסטית, כבלי חשמל וכ"ו.

בשלבי הכירסום הראשונים אנו לא תמיד נוכל לזהות את הכירסום בחפצים, אולם בהחלט אנו נראה שבבים קטנים על הריצפה הנראים כמו נסורת.

הזזה: סימנים נוספים להמצאות חולדה, הם חפצים קטנים שפתאום "זזו" למקומות ניסתרים כגון כוכים או מעברים צרים. חולדות נוהגות לאסוף חפצים אל תוך הקן כדי לרפד אותו. בדרך כלל החפצים הם גיזרי עיתונים, ניירות, שקיות ועוד.

זיהוי גללים בבית: מדביר חולדות מומלץ לו שיבדוק את גללי החולדה היטב מכיוון שניתן ללמוד מהם די הרבה.  גללים בגדלים שונים מעידים על יותר מחולדה אחת בבית, ואם הגודל הוא קטן יותר מ 8 מ"מ אז סביר להניח שיש עכבר בבית.

אבחנה: אם לוחצים על הגללים והם מתפוררים, זה סימן שהם לא טריים, וייתכן שהחולדה מסתתרת בחדר אחר בבית ולא היכן שמצאנו את הגללים שבדקנו.

אם בגללים יש נקודה לבנה באחד הקצוות, אזי מדובר בגללים של שממית (סוג של לטאה) ולא גללים של חולדה או עכבר.

זהירות: במידה ומצאתם גללים בבית, אין לגעת בהם בידיים חשופות אלא בעזרת כפפה חד פעמית.

זאת מכיוון שבהפרשות של החולדה יש חשש לזיהומים ומחלות כגון עכברת ועוד.

ליתר ביטחון: את הגללים יש להכניס לשקית ניילון קטנה כדי להראות למדביר ולציין היכן הם נמצאו.

איך בודקים אם יש חולדה בבית:

ניתן לבדוק אם יש חולדה בבית על ידי כך שנשאיר בלילה עגבנייה במטבח הבית או היכן שאנו חושבים שהיא מסתתרת.

אנו ממליצים על מקום בריצפת המטבח מכיוון שחולדה רוב הזמן תחפש מזון או תימצא ליד מזון.

בבוקר יש לבדוק האם העגבנייה אכולה או ש"זזה" קצת למקום אחר. אם לא היה כלום – זה עדיין לא אומר שאין חולדה בבית.

יש להשאיר את העגבניות ללילה נוסף מכיוון שהחולדה הינה חיה חשדנית ויקח לה יום או יומיים להתרגל לנוכחות של המזון בטריטוריה שלה ולגשת אליו.

בדיקה נוספת,  פיזור אבקה כגון טלק או קמח על הריצפה בלילה לפני השינה ולמחרת בבוקר לבדוק האם יש סימני דריכה קטנים על האבקה ששמנו.

מומלץ לפזר את האבקה בצמוד לקירות מכיוון שהחולדה נעה בצמידות לקיר בדרך כלל.

עקבות של חולדה
עקבות של עכבר
זיהוי גללים

אם לאחר הבדיקה גיליתם שאכן יש אצלכם מכרסם (עכבר או חולדה), רצוי להזמין לוכד חולדות מיומן ומקצועי שילכוד אותו ויוודא שאין עוד אחרים בבית.

אנו מספקים שרות מקצועי ואמין ללכידת כל סוגי המכרסמים.